عصر زنان

آموزش و پرورش با “جت” مساله حجاب دختران را پیگیری می کند

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح‌های آموزشی و پرورشی در بحث توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد و گفت: طرح اردویی «مهر و ماه» با الگوی عفاف و حجاب آماده شده است که تا ۲۴ ساعت بچه‌ها در یک اردوی محرم‌سازی شده شرکت می کنند.

به گزارش عصر زنان، حجت الاسلام محمدحسین پورثانی، از اجرای طرح‌های آموزشی و پرورشی در بحث توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد و گفت: طرح اردویی «مهر و ماه» با الگوی عفاف و حجاب آماده شده است که تا ۲۴ ساعت بچه‌ها در یک اردوی محرم‌سازی شده شرکت می کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی در سومین جلسه ستاد عفاف و حجاب آموزش و پرورش با اشاره به جلسه گذشته در این باره گفت: جلسه گذشته موضوع عفاف و حجاب، ۸ مصوبه داشت باید سعی کنیم ستاد هرماه یک جلسه درباره این موضوع برگزار کند تا نسبت به عملیاتی کردن راهکارها اقدام شود.

حجت الاسلام پورثانی، اردوها و فضای پرورشی در سومین جلسه ستاد عفاف و حجاب آموزش و پرورش با اشاره به جلسه گذشته در این باره گفت: جلسه گذشته موضوع عفاف و حجاب، ۸ مصوبه داشت باید سعی کنیم ستاد هرماه یک جلسه درباره این موضوع برگزار کند تا نسبت به عملیاتی کردن راهکارها اقدام شود.

وی افزود: ۲۱ بند در موضوع عفاف و حجاب، براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برعهده آموزش و پرورش است که در جلسه گذشته به اعضای ستاد داده شد.

پورثانی بیان کرد: در جلسه گذشته مصوب شد همه برنامه‌ها، جشنواره ها و پویش ها در زمینه عفاف و حجاب در ستاد تصویب و هماهنگی‌های اجرای آن برنامه انجام شود.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی ادامه داد: برگزاری دوره آموزش کارکنان برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب همچنین آسیب شناسی موضوع در مدارس دخترانه از جمله موارد و مصوبات جلسه گذشته بوده است.

وی در ادامه به تشریح طرح‌ها و برنامه‌های آموزش و پرورش درباره توسعه و ترویج عفاف و حجاب پرداخت و افزود: در حوزه رسانه برنامه تلویزیونی از روز گذشته در شبکه صدا و سیما تحت عنوان «آرمانیوم» شروع به کار کرد که بحث عفاف و حجاب را دنبال می کند و به سطح مدارس خواهد رسید. این مسابقه تلویزیونی یک پیوست رسانه‌ای دارد که به زودی در سطح مدارس اجرا می‌شود.

پورثانی گفت: طرح اردویی «مهر و ماه» نیز با الگوی عفاف و حجاب آماده شده است که تا ۲۴ ساعت بچه‌ها در یک اردوی محرم سازی شده شرکت می کنند. سه چهارم این اردو بازی و یک چهارم جلسه پرسش و پاسخ با محوریت سوالاتی است که خود دانش آموزان انتخاب می کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: طرح «تربیت مربی زیست عفیفانه» نیز از دیگر برنامه‌هاست در این طرح از هر استان ۴ نفر متناسب با شاخص‌های اعلام شده به تهران می آیند و دوره‌ای برگزار می‌شود تا این افراد مدرس طرح زیست عفیفانه شوند. همچنین طرح تقدیر از دانش آموزان دختر محجبه با هدف الگوسازی نیز از دیگر اقدامات است که در بحث توسعه فرهنگ عفاف و حجاب اجرا می شود.

وی اظهار کرد: طرح «جت» با عنوان جهاد تبیین و با موضوع دختران اجرا می شود؛ دانش آموزان در این طرح کتاب بی پرده با حجاب را در مدرسه مطالعه می کنند تا با یکدیگر به یک اثر هنری برسند و یک هسته و گروه ویژه در مدارس ایجاد شود تا نسبت به مساله حجاب در مدارس اقدام شود.

پورثانی اضافه کرد: هیات اندیشه ورزی نیز در موضوع عفاف و حجاب در وزارتخانه تشکیل شده است که برش اجرایی به سمت متوسطه اول است و با اولویت این مدارس کارها انجام می‌شود.

به گفته مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ویژه کارمندان، مراجعین، معلمان، دانش آموزان و اولیاء در اوایل مهر در قالب ۱۰ صفحه، به تمام کشور ابلاغ شده است.

در این جلسه هر یک از نمایندگان بخش‌های مختلف سازمان ها و نهادها به بیان نقطه نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.


برچسب ها:, , ,
تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری عصر زنان محفوظ است